The Fantastic 4: First Steps
Film: The Fantastic 4: First Steps

The Fantastic 4: First Steps

Mot den livfulla bakgrunden av en 1960-talsinspirerad, retrofuturistisk värld tvingas Marvels första familj balansera sina roller som hjältar med styrkan i sitt familjeband, samtidigt som de försvarar jorden från en glupsk rymdgud vid namn Galactus och hans gåtfulla härold, Silver Surfer.

Om filmen

Mer om The Fantastic 4: First Steps (2025)

Filmen hade premiär 2025 och är regisserad av Matt Shakman. Den beräknas ha kostat runt 200 000 000,00 kr och totalt drog den in ca 106 200 000,00 kr. Speltiden är 115 minuter

Skådespelare

  • Pedro Pascal
    Reed Richards / Mister Fantastic
  • Vanessa Kirby
    Sue Storm / Invisible Woman
  • Ebon Moss-Bachrach
    Ben Grimm / The Thing
  • Joseph Quinn
    Johnny Storm / Human Torch
  • Ralph Ineson
    Galactus

Filmregissör och Manus

  • Louis D'Esposito
    Exekutiv producent
  • Matt Shakman
    Regissör
  • Alexandra Byrne
    Costume Design

Kommande sändningar

Här kan du se vilken tid som The Fantastic 4: First Steps sänds på TV.

Just nu finns det inga planerade sändningar av filmen under de kommande sju dagarna. Håll utkik för uppdateringar!

Rekommenderade filmer

Tyckte du om The Fantastic 4: First Steps? Här har vi samlat liknande filmer som vi tror att du kommer att uppskatta. Utforska våra rekommendationer och hitta nästa favorit!

Filmgenrer

  • Science Fiction
  • Äventyr